• Kolejki i tory dla dzieci

Rynek zabawek przez ostatnie lata powiększył się niesamowicie. Nie inaczej jest w przypadku kolejek i torów dla dzieci. Poza klasycznymi i pamiętającymi czasy Naszych rodziców kolejkami drewnianymi, mamy również kolejki plastikowe. Zarówno jedne jak i drugie mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Z Naszych doświadczeń wynika, że kolejki drewniane są wybierane najczęściej przez rodziców młodszych dzieci ze względu na ich bezpieczeństwo. Z kolei plastikowe tory do zabawy wybierają rodzice starszych dzieci zazwyczaj zwracają uwagę na długość toru, dołączone akcesoria oraz ilość aut i kontrolerów dołączonych do zestawu. Wybór tej zabawki wydaje się czasem trudny, a funkcje oraz możliwości niektórych zestawów mogą wprowadzić rodziców w zakłopotanie. Na szczęście oferujemy pomoc w wyborze odpowiedniej zabawki zwracając przy tym uwagę na informacje dostarczone przez klienta. Wspólnie wybierzemy najlepszy produkt, tak aby dziecko było zadowolone z otrzymanego produktu.

Wybór odpowiedniej kolejki dla dziecka

Naszym zadaniem jest pomóc klientowi w wyborze odpowiedniej zabawki dla dziecka. Ilość zapytań z którą musimy się zmierzyć jest niezwykle duża, więc chcemy wskazać kilka czynników, które są istotne podczas rozważania zakupu drewnianej lub plastikowej kolejki. Rozwiąże to na pewno wątpliwości wielu rodziców, którzy chcą dobrać odpowiednią zabawkę swojemu dziecku.

 • Wiek dziecka

  Jest to z pewnością rzecz od której powinniśmy zacząć. Najczęściej możemy spotkać się z kolejkami, które mogą używać dzieci powyżej trzeciego roku życia. W stronę starszych pociech skierowane są najczęściej tory wyścigowe, które wymagają nieco więcej umiejętności i zaangażowania i są przeznaczone dla dzieci powyżej szóstego roku życia.
 • Rozmiar

  Kolejny czynnik, który decyduje o wyborze. Kolejki wykonane z drewna zazwyczaj mają podaną ilość elementów oraz wymiar po rozłożeniu. Nieco inaczej ma się sprawa jeśli chodzi o kolejki wykonane z plastiku. Na przykład Tory wyścigowe Carrera uwzględniają rozmiar po rozłożeniu oraz długość całego toru.
 • Rywalizacja

  Tutaj swoją uwagę musimy zwrócić na tory wykonane z plastiku. Wcześniej wspomniane kolejki firmy Carrera oferują nam aż dwa tory na których może rywalizować dwójka zawodników. Ponadto dołączone są do zestawu dwa kontrolery sterujące, a cała zabawa polega na umiejętności przyspieszania i zwalniania podczas ostrych zakrętów.
 • Ilość akcesoriów

  Odpowiednia aranżacja toru oraz dodatki są bardzo ważne dla klientów. Często klienci decydujący się kupić kolejkę na prezent dla dziecka zwracają na ten element szczególną uwagę. Akcesoria oraz różne dodatki znajdziemy zarówno w kolejkach plastikowych jak i drewnianych. Różnią się one w zależności od przeznaczenia kolejki. 

Znając powyższe informacje z pewnością ułatwimy sobie poszukiwanie odpowiedniej kolejki. W razie gdyby jednak powstały jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zakupu jesteśmy do Państwa dyspozycji.