Wczytuję dane...

5 Zabawek z walorem edukacyjnym dla dziecka

Każdy rodzic wie, jak ważny jest odpowiedni dobór zabawek dla jego dziecka. Chcielibyśmy, aby nasze dzieci rozwijały się prawidłowo i poprzez zabawę uczyły się nowych rzeczy. Ten wpis stworzyliśmy dla  rodziców, którzy zastanawiają się jakie zabawki pomogą w rozwoju jego dziecka. Skupiliśmy się przede wszystkim na wyborze zabawek dla dzieci 0-36 miesiąc życia. 

1. Sorter kształtów

Sorter kształtów to edukacyjna zabawka, która jest wam już pewnie znana. Na rynku jest wiele sorterów kształtów dzięki czemu wybierzemy odpowiedni np.: z figurami geometrycznymi, cyferkami, literkami, w kształcie autka, w kształcie pojazdu itd. Większość sorterów posiada klocki w żywych kolorach co z pewnością zachwyci dziecko i sprawi, że będzie częściej się nim bawiło. Jeśli chodzi o materiał z którego są wykonane sortery to najczęściej spotykamy się z plastikowymi i drewnianymi. Osobiście polecamy te drugie ze względu na większą wytrzymałość. Unikniemy wtedy sytuacji, że któryś z elementów ulegnie pęknięciu, a nasz maluch połknie ostry plastikowy element. 

Oto kilka sorterów, które dla Was wybraliśmy: 

Sortery kształtów monden


2. Sensoryczne tablice 

Tablice sensoryczne to kolejna wspaniała zabawka, która świetnie będzie prezentowała się w pokoju dziecka. Zabawka została stworzona przede wszystkim z myślą o rozwoju naszego dziecka. Takie tablice pozwolą na rozwój następujących umiejętności naszego dziecka: pamięć, koncentrację uwagi, logiczne myślenie oraz kreatywność. Tablice sensoryczne często możemy spotkać w przedszkolach, gabinetach lekarskich oraz na placach zabaw. Tablica sensoryczna najczęściej wykonana jest z drewna co sprawia, tak jak w przypadku sorterów, że jest solidnie wykonana i na pewno posłuży dziecku na długi czas. 

Wybraliśmy dla Państwa kilka tablic sensorycznych, które przykuwają uwagę dzieci:


3. Klocki

Dla wielu z Was zabrzmi to banalnie, ale prawda jest taka, że dzieci uwielbiają klocki. Każde dziecko lubi budować domy, wieże, zamki itd. Zabawa klockami sprawi, że nasze dziecko będzie kreatywnie podchodzić do budowania. Kreatywność i logiczne myślenie to nieodłączny element podczas zabawy, za który rodzice pokochają tą świetną i jakże prostą zabawkę.  Na rynku jest wiele rodzajów klocków: drewniane, plastikowe, magnetyczne, konstrukcyjne itd. Dla najmłodszych polecamy klocki drewniane. Tak jak w przypadku ww. zabawek przemawia za nimi wytrzymałość. Zaś dla nieco starszych dzieci każdy rodzaj klocków będzie świetnym pomysłem! 

Kilka propozycji od nas:Klocki dla dzieci monden


4. Zabawki interaktywne

Jeśli twoje dziecko lubi światełka, dźwięki oraz lubi przyciskać różne przyciski, to chyba już znalazłeś odpowiednią zabawkę. Zabawki interaktywne mogą nauczyć twoje dziecko: liczenia, alfabetu, rozpoznawania kolorów, piosenek i wiele wiele więcej!  Na rynku jest coraz więcej zabawek interaktywnych, co z pewnością utrudnia wybór rodzicom. Przede wszystkim musimy zobaczyć jakie walory edukacyjne niesie ze sobą kupno danej zabawki. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko nauczyło się np. języka angielskiego, to kupmy zabawkę, która posiada takie funkcje.

Kilka zabawek interaktywnych, które w tym momencie mają duże zainteresowanie wśród rodziców:
5. Pchacze

Ostatnie w naszym zestawieniu "5 Zabawek z walorem edukacyjnym" znalazły się pchacze dla dzieci. W dzisiejszych czasach pchacze nie tylko uczą dziecko chodzić ale posiadają również funkcje dźwiękowe, świetlne itp. Pchacz z panelem interaktywnym spodoba się dziecku, a czym więcej różnego rodzaju przyciski, tym lepiej dla naszego malucha. Jeśli chodzi o interaktywne pchacze to są one wykonane z plastiku. Jeśli jednak wolimy drewniany pchacz to będziemy musieli zrezygnować z funkcji interaktywnych, które z pewnością są dużym atutem pchaczy. 

Pchacze, które mogą Wam przypaść do gustu:
To już wszystkie nasze propozycje edukacyjnych zabawek dla dzieci. Jeśli znasz inne zabawki edukacyjne, które świetnie sprawdziły się podczas zabawy Twojego dziecka to daj nam o tym znać w komentarzu! 

Do zobaczenia!