• Drewniane zabawki dla dzieci

Zabawki wykonane z drewna cieszą się swoją popularnością już od długiego czasu. Drewniane zabawki są pamiętane przez naszych rodziców oraz dziadków. Przez ostatnie lata rynek zabawek stale się powiększał, dzięki temu możemy kupić niemal każdy rodzaj zabawki w drewnianej odsłonie. Najpopularniejsze wśród zabawek drewnianych są kuchnie dla dzieci, domki dla lalek, sortery dla niemowląt, klocki oraz tory dla autek. W naszej ofercie znajdziecie Państwo drewniane zabawki przede wszystkim od Ecotoys oraz Viga Toys. Jakość naszych zabawek drewnianych stoi na wysokim poziome, co potwierdzają atesty i certyfikaty. 

Dlaczego warto kupić zabawki drewniane?

Pewnie wielu z Was zastanawia się dlaczego warto akurat kupić zabawki drewniane. Zalet jest tak dużo, że moglibyśmy wymieniać je cały dzień ale skupimy się na najważniejszych, żeby Was nie zanudzać. 

Trwałość

Pierwszą istotną zaletą zabawek wykonanych z drewna jest ich trwałość. Świat został zalany przez ostatnie lata różnymi plastikowymi wyrobami w tym zabawkami. Plastik oczywiście ma swoje zalety jak i wady ale z pewnością do tych drugich musimy zaliczyć kruchość tworzywa sztucznego. Kupując zabawkę z myślą o tym aby dziecko bawiło się jak najdłużej, musimy skierować swój wzrok ku zabawkom drewnianym.

Prostota

Może wielu z Was się zdziwi ale jednak "piękno tkwi w prostocie". Te zdanie idealnie pasuje do wyrobów z drewna. Zabawki często posiadają obłe kształty, a przy tym są wykonane z poczuciem "dobrego smaku". Takie zabawki szczególnie polubią niemowlęta oraz ich mamy, które z pewnością zwrócą uwagę na to jak dana zabawka będzie prezentowała się w pokoju jej malca.

Bezpieczeństwo

Kolejny atut, którym rodzice kierują się w pierwszej kolejności. Bezpieczeństwo podczas zabawy dzieci to najważniejszy czynnik, który bierzemy pod uwagę. Drewniane zabawki są pozbawione ostrych krawędzi, więc nie musimy się martwić, że dziecko zrobi sobie krzywdę podczas zabawy. Niektóre z zabawek są pomalowane na różne kolory, ale bez obaw, farby, które użyto do ich pomalowania są nietoksyczne i w pełni bezpieczne dla dzieci. 

Mamy nadzieję, że zauważyliście zalety zabawek drewnianych. Pamiętajcie, że z chęcią pomożemy Wam w wyborze odpowiedniej zabawki dla dziecka.